MRPII üretim yapan işletmelerin tüm kaynaklarını etkili bir biçimde planlaması ve yönetmesi amacıyla tasarlanmıştır. Üretim yönetim sistemlerinin üç önemli ayağı vardır. Bunlar; malzeme planlama, kapasite planlama ve toplam kalite yönetiminin önemli bir parçası olmasıdır.

MRPII, içinde yer alan ürün tanıtım, iş yeri tanıtım, üretim planlama ve izleme, üretim rota planlama (chart), ilk madde ve malzeme tedarik planlama ve izleme, hareket, rapor, liste, maliyet muhasebesi ve entegrasyon kodlarını içerir. Teknolojik kavramların genişlemesiyle gelişen iş dünyası, yönetim işlemlerinde olduğu gibi üretimde de toplam kalite yönetimiyle sağlıklı büyümeyi amaçlar. MRPII, bu amaçla genişletilmiş üretim fonksiyonlarıyla çağdaş işletmelere küresel pazarda rekabet avantajı sağlayacak çözümler içerir.

Mikro ERP programı üretim sürecini ve üretim sürecinde gerçekleşen bütün takip sistemini de geliştirmiş ve en az zamanla kolay hizmet almayı sağlamaktadır. Asıl amaç daha fazla zamandan tasarruf sağlayıp, daha az iş gücüyle fazla kar elde etmekse üretim sürecini iyi kontrol edebilmek gerekmektedir. Büyük ve kurumsal firmaların en iyi özelliklerinden biri üretim sürecini iyi yönetebilmeleridir.  Genel olarak Mikro ERP programları üretim sürecini başından sonuna kadar kapsamakta ve takibinin en kolay şekilde yapılmasını sağlamaktadır.

Üretim çok meşakkatli ve dikkat gerektiren bir süreçtir. En ince ayrıntılarına kadar incelenip iyi hesap yapılması ve tabi ki en önemli olanı da iyi takip edilmesidir. Üretimin başlaması yani üretilecek olan malın temin edilmesinden başlayarak, sevkiyat yönetimine kadar süren bir süreçten bahsediyoruz.

Üretimin gerçekleşe bilmesi için öncelikle üretimin nasıl yapılacağı aşamasında, ham maddelerin temininden başlayarak sevkiyat işlemine kadar bir plan yapılması gerekir. Örneğin yaşamımızda öncelikle bazı hayaller kurarız ve bu hayalleri gerçekleştirmek için çabalarız. Hayallerimizin %100 gerçekleşeceği kesin bir bilgi değildir ancak elimizdeki veriler yani içerisinde olduğumuz durum sonucun kendi istediğimiz gibi olacağının işaretini verir. Ticari hayatta da böyle bir durum vardır. Sonuca ulaşmak için öncelikle elimizdeki verileri toplayıp iyi bir üretim planlaması yaparız ve takibini gerçekleştiririz. Üretimin bütün sürecini en kolay ve verimli şekilde takip edebilmemiz için Mikro ERP programı sürecini geliştirmiştir. Sadece üretim değil üretimin bütün süreçlerini kolayca takip edebilmemizi sağlamaktadır.

Günümüzde teknoloji bu kadar gelişmişken ve işletme için istenilen her şey elimizin altında bir sistemle bize sunulmuşken neden bu sistemi kullanmayalım? Neden işletmemizi daha ileriye taşımayalım?

Verimlilik, kontrol, istenilen zamanda istenilen her şeyin takibini yapabilme, raporlarını sunup bütün departmanları bilgilendirebilmek gibi bir hizmet sunuluyor. Çağın ilerleyişine ve teknolojinin gelişmesine ayak uydurarak işletmemizi daha iyi yarınlara taşıyabilme fırsatı sunuluyorken bu sistemden neden mahrum kalalım? Gelin sizde Mikro  ERP programı ile tanışın ve geleceğe yönelik hem kendiniz için hem de işletmeniz için güzel bir adım atmış olun. Zamandan, masraftan ve fazla iş gücünden tasarruf edin. Varolem Yazılım ile sorunlarınızı belirleyin, çözümlerini bulun, yükselmenin ve ilerlemenin aslında ne kadar kolay olduğunu görün ve hayallerinize bir adım daha yaklaşmanın keyfini çıkarın.