0 232 988 02 04
tr
DEMO TALEP
Sosyal Medya Hesaplarımız

E-Fatura

Anasayfa » E-Fatura
E-FATURA UYGULAMASI

Mikro’nun sunduğu e-fatura çözümüyle Maliye Bakanlığı standartlarına uygun e-fatura sistemine geçiş yapın, seçtiğiniz yöntemle fatura üretmeye, alım ve gönderim işlemlerini gerçekleştirmeye hemen başlayın.

Türk Ticaret Kanunu ve Vergi Usul Kanunu ile bazı şirketler için artık bir zorunluluk haline gelen, ancak faturalama süreçlerini kolaylaştırarak istisnasız tüm şirketlere avantajlar sağlayan e-fatura uygulaması Mikro güvencesiyle sizi bekliyor.

Mikro, e-fatura çözümüyle her ölçekteki şirketin Maliye Bakanlığı standartlarına %100 uyumlu e-fatura sistemine kısa bir süre içerisinde ve zahmetsizce kavuşmasını sağlıyor.

Mikro’nun e-fatura uygulaması, e-fatura alım/gönderim işlemlerinde Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından belirlenen e-fatura portalı seçeneği dışında; entegrasyon ve özel entegrasyon seçenekleri sunuyor.

Fatura süreçlerinizi otomatik hale getirin

Elektronik İmza Sunucusu ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) Posta Kutusu ile entegre bir şekilde çalışan ve mevcut altyapınıza entegre edilebilen Mikro e-fatura uygulaması, ERP sistemi ile birlikte kullanıldığında fatura alım ve gönderim süreçlerini otomatik olarak gerçekleştiriyor.

İhracatta Zorunlu e-Fatura Uygulaması için, ihracat modülü lisansı alınması gerekmektedir…

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından 1 Temmuz 2017 tarihinde devreye alınan ihracat faturalarının elektronik ortamda düzenlenmesi ile ilgili programlarımızda ihracat modülü uygulaması zorunludur. Yani; e-fatura mükelleflerinin, e-ihracat faturası düzenleyecekse, ihracat modülü lisansına da sahip olması gerekmektedir.

e-Mikro üyeliği bulunan ve bu kapsamda e-Mikro hizmetlerinden yararlanan müşterilerimiz, kullanmış oldukları ürün ailesine ait, ihracat modülünü aktif ederek hızlı ve kolay bir şekilde ihracat faturalarını da elektronik ortamda düzenleyerek ve GİB’e e-fatura olarak iletebilirler.

Mikro e-fatura uygulaması hangi avantajları sunuyor?
Entegrasyon
Mevcut altyapınıza entegre edebilir veya bulut üzerinden sunulan ‘özel entegrasyon’ yöntemiyle altyapı yatırımı yapmadan kullanabilirsiniz.
Tam uyum
Mikro’nun uzman ekibi sayesinde Maliye Bakanlığı standartlarına tam uyumlu e-fatura sistemine kısa sürede kavuşursunuz.
Maliyet
Kağıt fatura süreçlerindeki olası tüm risklerden, operasyonel maliyetlerden, posta maliyetlerinden ve arşiv sorunlarından kurtulursunuz.
Fatura gönderme
Herhangi bir muhasebe yazılımı kullanmıyorsanız, ‘my e-fatura’ portalı üzerinden dilediğiniz gibi fatura gönderip alabilirsiniz.
7/24 Destek
Hangi geçiş yöntemini seçerseniz seçin, tüm e-fatura süreçlerinizde Mikro'nun 25 yıllık deneyimiyle sunduğu 7/24 destek hizmetlerinden faydalanır faturalama süreçlerinizi her zaman kesintisiz şekilde gerçekleştirirsiniz.
Çevre dostu
Kağıt fatura kullanımını azaltarak çevreye katkı sağlayan yüzlerce Mikro e-fatura kullanıcısı arasına girersiniz.
Özel Entegrasyon yöntemiyle e-fatura

Elektronik faturada ‘Özel Entegratörlük’ yetkisine sahip olan Mikro, e-faturaya geçiş yapmak isteyen şirketlerin altyapı yatırımı yapma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Tamamen Mikro’nun güvenilir altyapısıyla e-faturanın topyekûn bir hizmet olarak sunulduğu özel entegrasyon yöntemiyle her ölçekteki şirket, faturaların elektronik ortamda üretilmesi, GİB’e gönderimi ve saklanması işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Bu yöntemle şirketler tüm fatura süreçlerindeki olası risklerini azaltıyor ve operasyon maliyetlerini düşürüyor. Mikro’nun özel entegrasyon seçeneğiyle şirketler, güncel mevzuatı takip etmek, yazılım güncellemek veya bakım ve sorun giderme süreçlerini yürütmek zorunda kalmıyor.

Mikro’nun e-fatura ve e-defter uygulaması, STANDART SERİ ve Mikro ERP ürün aileleri içerisinde de tercih edilebiliyor ve sisteme entegre biçimde çalışabiliyor. Ayrıca Mikro e-fatura kullanıcılarını Mikro ürünlerinde büyük avantajlar bekliyor.

Mikro’nun e-fatura, e-defter ve e-arşiv uygulamaları hakkında detaylı bilgi için: www.emikro.com.tr

internet haber